Слово французького походження “макіяж” сьогодні знають усі. Воно означає “нанесення на шкіру обличчя різних видів декоративної косметики з метою прикрасити, а також для камуфляжу певних вад”.

У салоні “Камелія” працює стиліст-візажист. В процесі спілкування з клієнтом вона любить працювати над створенням образу.

Макіяж пов’язаний з модними художніми напрямами – саме вони задають колірну гаму, форму брів, губ, очей. Сьогодні макіяж підкоряється трьом напрямам в моді: класичному, романтичному і авангардному. Спокійніші тони і відтінки властиві класичному і романтичному макіяжу, контрастність, химерність і зухвала гама кольорів – авангардному.

За колірною гамою прийнято розділяти макіяж на “теплий” (переважання жовтих, коричневих і бежевих відтінків) і “холодний” (рожеві, сірі, сині і фіолетові відтінки). Тональність, в основному, визначається формою обличчя, кольором волосся і шкіри.

Макіяжем можна змінити овал обличчя, форму носа, розріз очей, зменшити або збільшити губи. Професійний візажист може змінити людину до невпізнання, якщо в цьому є необхідність. А первинне завдання стиліста – підкреслити достоїнства і приховати недоліки.

Кожна жінка розуміє різницю між денним і вечірнім макіяжем. Денний макіяж має бути трохи помітним. Якщо жінка з денним макіяжем увечері піде до театру або в ресторан, її очі виглядатимуть “заплаканими”. Можна, звичайно, підправити макіяж (додати яскравості, виразності). Оптимальним же вважається варіант, при якому денний макіяж змивається і наноситься вечірній.